Koferencja instrumenty finansowe w ramach EFRROW 24.10.16W ślad za pierwszą europejską konferencją dotyczącą instrumentów finansowych w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW) zorganizowaną w Dublinie w dniach 23-24 czerwca 2015 roku i czterema makroregionalnymi seminariami fi-compass w Wiedniu (1 października 2015 roku), Rydze (29 października 2015 roku), Madrycie (31 maja 2016 roku) i Rzymie (13 czerwca 2016 roku), DG AGRI, wspierana przez Europejski Bank Inwestycyjny (fi-compass), zorganizowała piąte już makroregionalne spotkanie poświęcone instrumentom finansowym w ramach EFRROW w dniu 24 października 2016 r. w Warszawie.

W trakcie tej konferencji uczestnicy mogli pogłębić swoją wiedzę, jak instrumenty finansowe mogą pomóc osiągać cele EFRROW, a także posłuchać o dotychczasowych doświadczeniach z tymi instrumentami, miedzy innymi również w rolnictwie i agrobiznesie. Inwestorzy, przedstawiciele sektora bankowego i instytucje zarządzające przedstawili konkretne przykłady wdrażania instrumentów finansowych w rolnictwie i na rzecz rozwoju obszarów wiejskich. Uczestnicy usłyszeli również o doradztwie i innych formach wsparcia we wdrażaniu tych instrumentów oferowanego przez fi-compass, Komisję Europejską i Grupę Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

Konferencja zorganizowana została w celu:

  • umożliwienia państwom członkowskim i instytucjom zarządzającym głębszego zaznajomienia się z zaletami, atrybutami i przydatnością instrumentów finansowych w osiąganiu celów PROW;
  • pogłębionej dyskusji na temat wyzwań technicznych instytucji zarządzających i państw członkowskich w trakcie projektowania i ustanowienia instrumentów finansowych; a także
  • przedstawienia zakresu wsparcia dostępnego w ramach fi-compass oraz ogólnie w ramach współpracy z Komisją Europejską i Grupą EBI.

Podczas konferencji w panelu dotyczącym deklaracji w zakresie polityki rolnej odnośnie przyszłości unijnego i polskiego rolnictwa i jego potrzeb inwestycyjnych wystąpienie pt. „Stanowisko w sprawie przyszłości unijnego i polskiego rolnictwa oraz ich potrzeb inwestycyjnych” przedstawił Wiceprezes KRIR Mirosław Borowski.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com