Wchodzi w życie ustawa o zmianie zakresu obowiązywania Konwencji o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem. Ustawa wyraża zgodę na dokonanie przez prezydenta zmiany zakresu obowiązywania Konwencji o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem, sporządzonej w Waszyngtonie 3 marca 1973 r., przez zgłoszenie zastrzeżeń do jej Załącznika III. Konwencja reguluje zasady międzynarodowego obrotu zwierzętami i roślinami gatunków, które są zagrożone wyginięciem lub mogą takimi się stać.
Zastrzeżenia dotyczą gatunków i podgatunków wymienionych w Załączniku
III Konwencji takich jak m.in.: lis pospolity, łasica górska, gronostaj,
łasica syberyjska i łasica żółtobrzucha. Zgłoszenie zastrzeżeń oznacza, że w przypadku wymienionych w nich gatunków roślin lub zwierząt kraj zgłaszający swoje uwagi nie jest zobowiązany do przestrzegania zapisów konwencji. Stanowisko analogiczne do polskiego prezentują inne kraje UE i Komisja Europejska, które zgodnie z art. XVI ust. 2 Konwencji również zgłosiły zastrzeżenia w tym zakresie.
Sejm uchwalił ustawę 8 lutego 2013 r. 22 marca 2013 r. podpisał ją prezydent. Ustawa wchodzi w życie 12 kwietnia 2013 r.
Sejm uchwalił ustawę 8 lutego 2013 r. 22 marca 2013 r. podpisał ją prezydent. Ustawa wchodzi w życie 12 kwietnia 2013 r.